Biorewitalizacja skóry głowy — sposób na wypadające włosy

Zabieg ten poleca się osobom z problemem wypadania włosów i łysieniem, a także jako profilaktyka tych dolegliwości. Utrata włosów dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Kobiety reagują jednak zazwyczaj szybciej na wypadanie włosów niż mężczyźni i dlatego częściej i wcześniej zwracają się z tym problemem do lekarza. Różnica wynika być może z faktu, iż kobiety przywiązują do włosów większą wagę i silniejsze emocje niż mężczyźni.

Wskazaniem do zastosowania mezoterapii jest wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych, ciąży, laktacji oraz stresu. Bardzo dobre rezultaty obserwuje się w leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego) oraz łysienia plackowatego i rozlanego.

Bardzo ważne są przeciwwskazania do tego typu terapii. Mezoterapii nie wolno wykonywać u kobiet ciężarnych, matek karmiących, u kobiet w czasie menstruacji, u chorych na raka oraz u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Przeciwwskazaniem jest również cukrzyca (niewyrównana), stany zapalne na skórze, alergia oraz źle tolerująca injekcje skóra.

Zabieg polega na powierzchownym ostrzykiwaniu skóry głowy przy użyciu substancji pobudzających wzrost i zapobiegających wypadaniu włosów takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, kwas hialuronowy, witaminy lub leki przeciwzapalne. Składniki te są dobierane indywidualnie dla każdego klienta.

Efektem zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów, często uzyskany widoczny odrost łysiny.

Haircare jest preparatem stworzonym specjalnie do problemów skóry owłosionej głowy. Łączy w sobie działanie odżywcze i intensywną stymulację mieszków włosowych. Doskonale zbilansowane połączenie aminokwasów, witamin z grupy B oraz cynku sprawia, że włosy są bardziej pobudzone do wzrostu jednocześnie odzyskując ich naturalny blask. Preparat chroni włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Jakie zastosowanie?

To pierwszy produkt przeznaczony do leczenia problemów naczyń włoskowatych.

Dla jakich pacjentów?

- w przypadku utraty włosów: utrata progresywna (hormonalna i/lub dziedziczna) lub reakcyjnych związanych ze stresem, zmęczeniem, ciążą.
– w przypadku włosów osłabionych, zmęczonych: brak połysku, odwodnienie struktury, skarlały wzrost
– w przypadku włosów tłustych

Działanie:

- rewitalizacja torebki włosowej. Arginina, glutamina, glicyna i ornityna są niezbędne przy metabolizmie komórek jak również jak ich proliferacja. W wyniku mikro nakłuć tych składników odżywczych do naczyń włoskowatych wzmacnia korzeń i uzyskuje się mocny włos.
– wzmocnienie i ochrona struktury naczyń włoskowatych. Cysteina oraz cynk, dwa główne składniki keratyny, które tworzą naczynie włoskowate, są stosowane aby włos wyglądał zdrowiej i lepiej.
– stymulacja wzrostu. Grupa witamin B wzmacnia torebkę włosową.
– Zmniejszenie utraty włosów. Bez względu na to czy jest ona pochodzenia androgenicznego (typer seborrhoea) lub egzogenna.
– odżywanie i nawadnianie skóry głowy. Odgrywa to również bardzo istotną rolę w syntezie istotnych kwasów tłuszczowych, które odżywiają i zabezpieczają przed wysuszaniem tkanki otaczającej torebkę włosową, i przed pojawieniem się łupieżu.

Częstotliwość kuracji:

W zależności od kondycji skóry średnio zaleca się przeprowadzenie 5–6 sesji w odstępach 10–14 dni. Następnie sesja przypominająca 1 raz na 3–6 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu:

Należy unikać promieni słonecznych i UV oraz sauny.

Widoczne rezultaty:

Haircare łączy w sobie nawilżanie, odżywianie i stymulowanie elementów wymaganych do udoskonalenia struktury włosa, stymulowanie ponownego wzrostu oraz spowolnienie utraty włosów. Chroni przed ponownym pojawieniem się łupieżu, ponieważ odbudowuje spoiwo międzykomórkowe oraz pełni funkcję ochronną skóry głowy. Połyskując z siłą i witalnością, włos odzyskuje miękkość i gęstość.