Mezoterapia

Określenie „mezoterapia” oznacza inaczej „leczenie od środka” i polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych, wypełniających w miejsca, które wymagają kuracji.

Mezoterapię igłową
 można stosować w wielu przypadkach wymagających miejscowego poprawienia stanu skóry. Stosuje się ją w przypadku odwodnionej, poszarzałej i pokrytej zmarszczkami skóry twarzy, szyi i dekoltu. Użyte podczas zabiegu substancje mogą wpływać rewitalizująco bądź też wypełniająco na skórę. Mezoterapia igłowa ma również zastosowanie w przypadku leczenia cellulitu, blizn i rozstępów oraz zahamowania wypadania włosów.

Koktajle 
stosowane przy ostrzykiwaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu stanowią mieszaninę substancji silnie rewitalizujących i regenerujących, stymulujących metabolizm komórkowy, pobudzających syntezę kolagenu i elastyny w skórze. Koktajle wykorzystywane do walki z cellulitem zawierają m.in. duże stężenia L-karnityny, kofeiny i np. wyciągu z karczochów. Przy terapii łysienia – zarówno tymczasowego, związanego np. z ciążą czy też hormonalnego, androgenowego, stosujemy preparaty zawierające krzemionkę organiczną, biotynę, oligoelementy, minoksydyl, lidokainę, dekspantenol czy NCTF, które powodują zahamowanie wypadania, odrastanie włosów i ich regenerację.

Preparat podawany jest śródskórnie, na głębokość 0,5 – 4 mm, w odstępie ok. 5 mm. Ostrzykiwaniu poddawana jest cała powierzchnia wymagająca regeneracji, w przypadku wypełniania zmarszczek iniekcje wykonuje się wzdłuż zmarszczek, a następnie w odstępach po obu stronach bruzd. Możemy ostrzykiwać każdy rodzaj zmarszczek: kurze łapki, zmarszczki wokół ust, cienkie zmarszczki na policzkach, zmarszczki szyi. Samo podanie preparatu przy pomocy igieł pobudza dodatkowo skórę do odnowy przez stymulowanie produkcji fibroblastów.

Zabiegowi mezoterapii igłowej może towarzyszyć delikatne kłucie, które staramy się zniwelować smarując miejsca poddawane zabiegowi maścią znieczulającą. W miejscach wkłuć dosyć często pojawiają się niewielkie siniaki, które znikają maksymalnie po upływie 2 tygodni.

W celu poprawienia ogólnego wyglądu i rewitalizacji skóry w większym zakresie zaleca się wykonanie serii zabiegów w okresie 2-6 miesięcy, przez pierwsze 2 miesiące w odstępach 2-tygodniowych, a następnie co 3 tygodnie lub raz w miesiącu.
Przeciwwskazania:

  • alergie
  • ciąża, okres karmienia piersią
  • cukrzyc
  • stany zapalne na skórze, opryszczka, stany ropne, rany
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, skłonna do tworzenia bliznowców)
  • choroba nowotworowa
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych